XLIII UNIVERSITAT CATALANA D’ESTIU
Espectacles

XLIII UNIVERSITAT CATALANA D’ESTIU

Música

dia 16
Crescendo
Folk (Catalunya Nord)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

dia 17
Els Mariners del Canigó
Havaneres (Catalunya Nord)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

dia 18
Grup Teatral Margarida Xirgu de l’Ateneu de Cultura Popular de l'Hospitalet

Lectura dramatitzada de La filla del carmesí de Josep M. de Sagarra
a les 2/4 de 9 del vespre, a l’amfiteatre

Blues de Picolat
Blues (Catalunya Nord)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

dia 19
Diables de Terrassa
Cercavila
a les 8 del vespre, del Liceu a la plaça del poble

Crator
Rock (Terres de l’Ebre)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

dia 20
Actuació dels gegants
a les 6 de la tarda, al Liceu

Esbart Sant Martí
Espectacle Pyrene (Barcelona)
a les 9 del vespre, al pavelló esportiu municipal

dia 21
Banda Rapitenca
Música de banda
a les 8 del vespre, al Liceu Renouvier

Via Límit
Pop rock (Vilafranca del Penedès)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

dia 22
Aire Nou de Baó
Cercavila de bestiari (Catalunya Nord)
a les 9 del vespre, del Liceu a la plaça del poble

Cor Jove Giuseppe Verdi
Cor femení (l’Alguer)
a les 8 del vespre, a l’amfiteatre

Cobla Casanoves
Sardanes (Catalunya Nord)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

dia 23
Orfeó La Lira de Sant Andreu
Carles Grèbol, director i M. Dolors Ximenis, piano
Coral mixta (Barcelona)
a les 8 del vespre, a l’amfiteatre

Rels
Rock (Eivissa)
(amb el suport del Consell Insular d’Eivissa)
a les 9 del vespre, a la plaça del poble

Crescendo
Folk (Catalunya Nord)
a les 12 de la nit, al Liceu Renouvier

Cinema

dia 17
Alarma a l’exprés
(1938)
d’Alfred Hitchcock
a les 11 de la nit

dia 18
Berlín, simfonia d’una gran ciutat
(1927)
de Walter Ruttman
a les 11 de la nit

dia 19
L’espia (1952)
de Russell Rouse
a les 11 de la nit

dia 21
L’home de la càmera
(1929)
de Dziga Vertov
a les 11 de la nit

dia 22
De malnom En Verga
(2011)
de Toniu Xou
a les 11 de la nit

dia 23
D’una illa hom no en pot fugir
(2011)
de Cesc Mulet, basat en un llibre de Jean Schalekamp
a les 11 de la nit

Animació als pobles

dia 15
Crescendo
Estoer
a la tarda

dia 16
Crescendo
Aituà
a la tarda

dia 17
Crescendo
Saorra
al vespre

Blues de Picolat
Molig
al vespre

dia 18
Crescendo
Castell
al vespre

dia 19
Crescendo
Pi
al vespre

Els Mariners del Canigó
Catllà
al vespre

dia 20
Crescendo
Vallestàvia
al vespre

Els Mariners del Canigó
Taurinyà
al vespre

L’Agram
Arboçols
al vespre

dia 21
Crescendo
Finestret
al vespre

Blues de Picolat
Vernet
al vespre

dia 22
Crescendo
Molig
al vespre

Blues de Picolat
Vilafranca
al vespre

dia 23
Crescendo
Vilafranca
a la tarda